Африканську чуму свиней зафіксовано в Вінницькій області

Африканська чума свиней є смертельно небезпечним захворюваннямтварин сучасного світуі викликається особливо життєстійким вірусом, який в результаті попадання в організм свині моментально розмножується і вражає свиняче поголів’я на відстані до 10 км. От чому у всіх країнах світу на урядовому рівні розроблено заходи щодо профілактики і боротьби із захворюванням африканською чумою свиней, а також лікнеп про те, якими можуть бути і як вчасно розпізнати симптоми африканської чуми у свиней.

 

Щоб перемогти, треба знати ворога. Отже, в результаті спостережень і лабораторних досліджень була виявлена виняткова стійкість до гниття і висушування, а також:

·         Вірус АЧС здатний зберігатися в охолодженому м’ясі близько 150 днів;

·         Кістковий мозок залишається заразним протягом 180 діб;

·         Щоб вірус не втрачав власні інфекційні властивості крові полеглої свині досить зберігатися протягом 70-126 доби при кімнатній температурі;

·         Якщо кров зараженої свині залишити в холодному і темному приміщенні, життєздатність збудника захворювання буде зберігатися не менше 6 років;

·         Фекалії є середовищем розмноження вірусу не менш 160 днів, а сеча — 60;

·         При температурі 5°C вірус активний до 6 років;

·         Кімнатна температура сприяє активній формі вірусу близько 18 місяців;

·         Якщо закопати селезінку в землю, вірус буде активний ще 280 днів;

·         В землі вірус африканської чуми свиней може зберігатися від 112 діб в літньо-осінній період до 200 доби в зимовий і весняний сезон;

·         Туші мертвих тварин у період від 17 до 70 діб після смерті будуть залишатися середовищем існування, розмноження та зберігання вірусу.

Епідемія АЧС непереможна? Ветеринарні спостереження і лабораторні дослідження дозволили з’ясувати, що температура нижче нуля за Цельсієм для вірусу африканської свинячої лихоманки абсолютно безпечна, а от для його загибелі достатньо 45 хвилин нагрівання до 55°C або 20 хвилин при температурі до 60°C.

    Численні спроби відомих ветеринарних інститутів і лабораторій у багатьох країнах знайти ефективні способи лікування хворих АЧС тварин не увінчалися успіхом. Однак технічний прогрес не стоїть на місці, тому в найближчому майбутньому можна очікувати винахід вакцини або противірусних препаратів, які ліквідують небезпеку втрати величезної кількості свинячого поголів’я на приватних подвір’ях і великих фермах від такого смертельно небезпечного захворювання.

    А поки, що будьмо обачливими! При перших підозрах на хворобу тварини потрібно звернутися до ветеринара. Категорично забороняється купувати м’ясо тварин на стихійних ринках, переміщувати живих тварин та продукцію свинарства без погодження  Держспоживслужби.  

 

 

Повернутись