Анатолію Федоровичу Крючковському - 80!

З гарним ювілеєм- 80 річчям з Дня народження, 27 січня вітала турбівська громада свого  славетного земляка Анатолія  Федоровича Крючковського, учасника 49 денного дрейфу в Тихому океані. П’ять сильних штормів витримали четверо сміливців – крім нашого земляка, на баржі були Пилип Поплавський з Хмельниччини, росіянин Іван Федотов та татарин Асхат Зіганшин.

Їх вважали зниклими безвісти. Батькам  надіслали про це повідомлення. Але відважні солдати  все-таки вижили.
    Про цю історію знає весь світ. Мужність нашого земляка Анатолія Крючковського і його трьох друзів порівнювали з мужністю Гагаріна в космосі. Вижити в такій ситуації було надзвичайно складно, проте вони не зламалися. Витримали у першу чергу психологічно, не здалися фізично.  Найвідоміші на той час засоби інформації світу розповідали про мужність відважної четвірки.
   18 березня 1960 року у мерії Сан-Франциско влаштували офіційний прийом на честь врятованих солдатів. Тоді ж мер міста подарував кожному з відважної четвірки символічний ключ від міста. Раніше їх отримували тільки двоє радянських громадян – Микита Хрущов і відома балерина Галина Уланова. «Ключ від Сан-Франциско, подарований містеру Крючковському. Мер  Джордж Кристофер. Приїздіть, будь ласка, знову», - такий напис на подарунку.

У 1977 році під час чергового приїзду додому Анатолій передав цей сувенір Вінницькому обласному краєзнавчому музею, де він зберігається нині.   Навіть після пережитого в океані, Анатолія Крючковського все одно вабило море. Тому він поїхав навчатися у «мореходку» під Ленінградом. Після того, як отримав спеціальність, працював на Півночі. Згодом переїхав до Києва, ближче додому. Все життя пропрацював  на заводі«Ленінська кузня».

Тож, щиро вітаємо нашого земляка,
шановного Анатолія Федоровича,
з славним ювілеєм 80 річчям з Дня народження. Від усього серця бажаємо, щоб усе зроблене Вами було непідвладне плину часу і зміні поколінь. Хай тепло рідних та близьких надійно захищає Вас від життєвих негараздів, а кожен день хай наповнюється корисними справами і земними радощами.
Зустрічайте весни ще багато літ і хай вони приносять Вам натхнення творити добро на користь людям.
  Хай ангели-охоронці відвернуть усі біди, а Господь посилає мир — душі, здоров’я — тілу і спокій — дому.

Здоров’я,щастя зичим не на рік,
На все життя,бажаємо Вам щиро,
Щоб радісним і довгим був ваш вік,
З добром, любов’ю, спокоєм і миром!