Декомунізація

    Верховною Радою України прийнято Закон України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який набрав чинності 21 травня 2015 року. Відтак у шестимісячний термін, (тобто до 21.11.2015 року)  з дня набрання чинності цим законом,  в установленому порядку органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення ради про перейменувати вулиці, провулки, назви яких підпадають під обмеження, визначені ч. 4 ст.1 даного закону України.

 

Опрацювавши закон селищною комісією з питань реалізації вимог ЗУ«Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» було визначено перелік вулиць та провулків смт Турбів, які підлягають перейменуванню. 

  Загалом у смт Турбів є 73 вулиці , з яких 16 на думку членів комісії підлягають  перейменуванню, а саме:

Назва вулиці

 

Історичні відомості

Щорса

Щорс Микола Олександрович (1895-1919) радянський військовий діяч. Учасник встановлення радянської  влади в Україні.

Фрунзе

Фрунзе Михайло Васильович (1885-1925) професійний революціонер. Учасник жовтневого перевороту. Один з керівників придушення селянського повстанського руху в Україні на початку 1920 р.

Свердлова

Свердлов Яків Михайлович (1885-1919) професійний революціонер, російський радянський політичний і державний діяч. Один з організаторів Червоного терору.

Пролетарська з  провулками

Символ радянської державності, реалізованої у диктатурі пролетаріату.

Будьонного

Семе́н Миха́йлович Будьо́нний (1883-1973) — один з найвідоміших радянськихвоєначальників. Брав участь у збройній інтервенції в Україну 1917-1921 років. Один з перших п'яти Маршалів Радянського Союзу (1935). Голова Товариства радянсько-монгольської дружби. Повний Георгіївський кавалер, один з трьох тричі Героїв Радянського Союзу.

П.Морозова

Морозов Павло Трохимович – хлопчик, який в радянській пропаганді символізував честь і принциповість молодого борця з куркулями.

Крупської

Крупська Надія Костянтинівна – професійний революціонер, теоретик й організатор радянського шкільництва та системи народної освіти, громадський діяч. Брала участь у антирелігійній компанії, ініціатор «чорних списків» забороненої літератури.

Димитрова

Димитров Георгій (1882-1949) – діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху. Головний провідник сталінської політики на міжнародній арені. Лідер комінтерну.

Дзержинського з провулками

Дзержинський Фелікс Едмундович (1877-1926), політичний тадержавний діяч Радянської Росії та СРСР, професійний революціонер. Один із засновників ВЧК та організаторів «червоного терору» в Радянській Росії та на захоплених Червоною армією територіях.

Калініна з провулком

Калі́нін Миха́йло Іва́нович (1875-1946), Москва — політичний діяч комуністичної партії СРСР, голова ЦВК СРСР.

 

  Винести на  громадське  обговорення  можливі  нові назви  вулиць:

 

Назва вулиці

до перейменування

 

Назва вулиці

 після перейменування

 

Щорса

Василя Стуса, Леонтовича

Фрунзе

Пирогова,Поліщука, Відродження.

Свердлова

Патріотична, Заболотного

Пролетарська

Паркова, Маєвського

І провулок Пролетарської

І провулок Паркової,

 І провулок Маєвського

ІІ провулок Пролетарської

ІІ провулок Паркової,

 ІІ провулок Маєвського

ІІІ провулок Пролетарської

           ІІІ провулок Паркової,

 ІІІ провулок Маєвського

Будьонного

Ярослава Мудрого

П.Морозова

Соборна, Солідарності

Крупської

Ліни Костенко,

Димитрова

Затишна, Княгині  Ольги

Дзержинського 

Незалежності 

І  провулок

І  провулок Незалежності 

ІІ провулок

ІІ провулок  Незалежності 

Калініна

Примирення

І провулок Калініна

І провулок Примирення

 

Повернутись