День рідної мови

   23 лютого у стінах Турбівської ЗШ№2 за підтримки  Турбівського міського Будинку культури відбувся виховний захід «Мово рідна моя, не мовчи» присвячений Міжнародному Дню рідної мови.

У жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Присутні на святі дізнались як, де і коли був започаткований Міжнародний День рідної мови, причини його виникнення. Прозвучали цитати та висловлювання класиків української літератури, людей, які внесли неоціненний вклад в розвиток української мови.

На світі було використано усі форми, види та жанри мистецтва: інсценізації творів відомих українських письменників Павла Загребельного та Григорія Квітки-Основ’яненка «Роксолана» та «Сватання Грицька», звучали пісні, вірші, гуморески, показані театралізовані сценки.

На прикладі цього виховного заходу було показано, що українськанація свято береже всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Повернутись