І знову про об єднання

Сьогодні в залі засідань Турбівської селищної ради відбулася робоча зустріч представників Департаментів та управлінь Вінницької облдержадміністрації  з працівниками органів місцевого самоврядування, сфери освіти та охорони здоров’я, громадськості «Перспективи об’єднання  територіальних громад  Липовецького району»

З інформацією «Децентралізація - можливості та перспективи для громад. Успішний досвід ОТГ Вінницької області»  виступив Віталій Швець експерт з муніципальних послуг Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»,  продемонструвавши  успіхи  громад в сфері благоустрою населених пунктів, будівництва доріг та пішохідних тротуарів, ремонтів приміщень об’єктів соціально - культурної сфери, облаштування центріа надання адмінпослуг та ін..

Фінансову сторону бюджетної децентралізації висвітлив заступник директора - начальник управління бюджетної політики Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба, детально проаналізувавши   перспективи збільшення доходів місцевих бюджетів  об’єднаних територіальних громад.

Головний спеціаліст управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи відділу загальної, середньої та дошкільної освіти управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Лемещенко ознайомив присутніх з  актуальними  питаннями  реформування освітньої галузі.

Основні напрямки реформування медичної галузі детально окреслила  начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Узагальнюючи інформацію, виступили  заступник начальника оргвідділу апарату ОДА Володимир Корчак, селищний голова  Василь Завальнюк, заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, заступник голови районної ради Руслан Танасюк.

На протязі двох годин доступно, доказово, наглядно - з  демонстрацією  фото-та відеоматеріалів, з наданням фінансових розрахунків  провідними спеціалістами управлінь та департаментів  обласної державної адміністрації,  експертами  подавалася інформація щодо перспектив розвитку населених пунктів, і все, на що, спромоглася аудиторія з 70 чоловік-  мовчки погодитися з реплікою сільського голови села Приборівка : «Не об’єднаємося, бо немає правової бази виходу з об’єднаної територіальної громади…»

Тож, давайте і далі будемо зустрічатися,  обговорювати, поки люди освоюють  кошти, надані у вигляді субвенцій, користуються податками, які залишаються в територіальних громадах,  будують дороги, водогони, лінії освітлення,  утеплюють школи, дитячі садочки, будинки культури, створюють  центри надання адмінпослуг, щоби в громаді отримати паспорт, оформити субсидію, зареєструвати право власності та ін..