Міжнародний день боротьби з ВІЛ СНІД

      У 1988 році  1 грудня  було  оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом, тому що саме цього дня  зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні. Але від страху, який пов'язаний з ВІЛ/СНІДом, світ поступово переходить до розуміння, що для призупинення епідемії потрібно не лише говорити про ВІЛ-інфекцію і те, яка вона небезпечна. Настає час вчитися жити в світі, де носієм інфекції може бути будь-хто… Іще за тої умови, що немає ліків повністю вилікувати цю хворобу. Немає ліків – немає боротьби. Залишається підтримка, дружні стосунки з тими людьми, які є носіями страшного вірусу.

     Символ Червоної стрічки був прийнятий в США під час війни 1991 року в Перській затоці, як символ усвідомлення проблеми СНІДу і знак протесту активістів проти виділення державою гігантських коштів на військовіії, у той час як асигнування на боротьбу з іСНІДома дміністрація урізала. Активісти вибрали своїм символом червону стрічку по контрасту жовтим стрічкам, які носили у пам'ять про військовослужбовців, що приймали участь у війні. Однак, червона стрічка пережила війну в затоці і набула міжнародного значення, як символ стурбованості проблемою СНІДу.

    Задля сприяння у  формуванні особистісної та соціальної компетенції дітей, які вимушені жити в умовах епідемії  ВІЛ/СНІДу, для зниження ризику інфікування ВІЛ та формування толерантного ставлення до  людей, що живуть з ВІЛ, в Турбівській міській бібліотеці для дітей представлено тематичну викладку  « Майбутнє вільне. ВІЛ/СНІД».

 

Повернутись