«Квітни мово, наша рідна»

(до Міжнародного дня рідної мови)

Барвінково, волошково

В небі світиться зоря.

Починаймо рідне слово

Зі сторінок « Кобзаря».

Рідне слово любить ненька,

І співає «Люлі-лю».

Так любив його Шевченко,

Так і я його люблю.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.  Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

До дня рідної мови в Турбівській міській бібліотеці для дітей оформлено виставку - панораму«Квітни мово, наша рідна».

Що краще для мови і які мови кращі? Найкраще людині – Вітчизна, тому немає кращих чи гірших мов. А найкраща людині та, що найповніше відбиває її буття і свідомість…

«Ще не вмерла Україна!», «Ще не вмерла і не вмре!» Бо живе наша мова. Отже, живий наш дух, наша пісня, історія, єдність. Живе наша мова – і наш голос звучить у вселенському хорі. Бо наша мова – це наша релігія, наша держава, наша минувшина, наша надія, наше майбутнє. Бо наша мова це ми , українці - добрий, чесний , працьовитий народ. Отож, не лише клянімося в любові до рідної мови, не лише плачмо над її долею, а й працюймо для неї, вивчаючи її, заглиблюючись у її походження та історію, пропагуймо її.

 

Повернутись