У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор 1932-1933 років в Україні. За радянських часів згадувати про нього було заборонено, після проголошення Україною незалежності ставлення змінилося майже радикально. Про Голодомор не тільки заговорили як про факт, що таки був, - йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом.
27 листопада в смт. Турбів відбувся мітинг - реквієм біля пам᾿ятника Жертв Голодомору 1932-1933 рр. Своєю присутністю жителі селища, представники організацій, педагогічні та учнівські колективи шкіл, працівники Турбівської селищної ради, бібліотек , дошкільних навчальних закладів засвідчили велику шану і повагу невинно згубленому українському народові.
До учасників заходу звернувся голова громади Турбова Завальнюк Василь Васильович. Учні шкіл зачитали спогади односельчан. Вчитель історії Турбівської середньої загальноосвітньої школи №1 закликав всіх присутніх берегти пам᾿ять про ті страшні дні.

Повернутись