Школярі з трьох громад дебатували у Турбові

14 травня 2019 року у Турбові відбувся правовий дебатний турнір.   В ньому взяли участь школярі з Турбова, Дашева і  Красного.Організували турнір правозахисники з  Подільського центру прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Дебати – це міжнародна просвітницька програма, яка навчає дітей публічно виступати, критично мислити, вміти сформулювати  і обгрунтовувати свою точку зору. Під час дебатної  гри діти з двох команд змагаються в обговоренні суперечливої теми, і виграє та команда, чиї аргументи та докази виявились більш переконливими.

На турнірі в Турбові школярі обговорювали доцільність зменшення податків для покращення добробуту громадян,  з’ясовували, що  ефективніше – парламентська чи президентська форма правління і чи потрібно державі регулювати інтернет. Діти показали гарні знання   з права, навички ведення полеміки.

Учасників турніру привітали представники системи безоплатної правової допомоги, директор Козятинського МЦ БВПД Олександр Комар та начальник відділу Липовецьке бюро правової допомоги  Оксана Комісаренко. У привітальному слові Олександр Комар відмітив високий рівень правових знань учасників дебатів та висловив сподівання, що у майбутньому вони пов’яжуть своє життя з юриспруденцію та будуть допомагати відстоювати права громадян, в тому числі працюючи в системі надання безоплатної правової допомоги.

Завершився захід нагородженням переможців та відзначенням усіх учасників. Голова правління ГО Подільський центр прав людини Михайло Бардин та директор Козятинського МЦ Олександр Комар вручили переможцям грамоти та цінні призи, усі інші учасники були відзначені дипломами про участь та пам’ятними подарунками.

Начальник відділу Липовецьке бюро

правової допомоги         Оксана Комісаренко