Турбівська Софіївка

        05жовтня 2006 року рішенням  4 сесії 5 скликанняТурбівської селищної ради  зарезервовано  площу 4,7 га.  для створенняпам’ятки природи місцевого значення.  З цієї дати розпочато офіційне  заснування пам’ятки садово–паркового мистецтва “Турбівський парк”.  Унікальність парку  у тому, що він є однолітком Уманської «Софіївки». На території парку, який ще мав назву «Мала Софіївка» розташований каскад озер, які наповнюються водою із джерела і сполучаються підземною гідрографічною системою та мають назву: оз. Щастя, оз. Життя і Нижнє озеро. Це єдиний парк в Україні на території якого ростуть найдревніші дуби, загальна чисельність яких  становить 183 дерева віком від 100 до 300 років, з них близько 30 – двохсотлітні велетні (в Уманській «Софіївці» - їх  лише 2 дуба!).

         Колись парк був улюбленим місцем відпочинку турбівчан та гостей селища, проте  потягом довгого періоду часу жодних робіт в парку не проводилося, парк став менш привабливим для людей. Уже протягом 2006-2007 року було проведено ряд заходів по благоустрою паркової зони селища, облаштовано  лави для відпочинку.  В 2015 році  завдяки залученню грантових коштів  частково відновлено паркан, облаштовано Могилу Невідомому солдату, встановлено  лави для відпочинку.  У 2016 році  розчищено територію парку від пошкоджених дерев та порослі, запломбовано дуби,  викопано два озера, висаджено сто ялин, збудовано місток та альтанку, викладено  доріжки біля озера, облаштовано зовнішнє освітлення, зібрано та вивезено тонни сміття.

           Роботи по облаштуванню паркової зони селища буде продовжено, проте все залежить від кожного з нас- коли кожен внесе посильний вклад в справу, результат буде набагато привабливішим. Тож, просимо доєднуватись до суботників, берегти   зроблене,  дотримуватись чистоти в парковій зоні селища.

           

Повернутись