Величне національне свято- День Соборності України

   Відзначаючи державне свято - День Соборності України,  в Турбівській міській  бібліотеці для дітей проведено історичний екскурс. Ми пишаємось тим, що XXстоліття залишило нам у спадок величні події минулого, які віддаляючись, не втрачають свого значення та актуальності, потребують осмислення історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.  До таких подій належить день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки, який відбувся 22 січня 1919 року.
   До уваги користувачів бібліотеки для дітей представлено тематичну викладку кращої літератури, яка знайомить молоде покоління з  подією, що  навічно вкарбувалася в історію України величним національним святом. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор».  Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Один  з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова стали справді пророчими. На цьому підґрунті розвивалися події 22 січня 1990 року, коли історичну естафету поборників незалежності України гідно підтримали наші сучасники, поєднуючи живим ланцюгом злуки Київ і Львів, Схід і Захід України.

    Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

 

Повернутись