Величне свято Перемоги

Чимало днів дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас,
День Пам’яті, День Перемоги!
Ця пам'ять не затьмариться в віках,
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам’яті ріка – в серцях нащадків
Буде вічно жити.

    Мітинг-реквієм з нагоди 73 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся 9 травня 2018 року в турбівському парку біля Могили  Невідомому солдату.  

    Урочистою ходою турбівчани- представники установ та підприємств, освітніх закладів, молодь, ветерани, громадськість із покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату в селищному парку прибули на місце проведення  мітингу- реквієму.

Селищний голова Василь Завальнюк відкрив  мітинг, привітав ветеранів та учасників війни, воїнів- інтернаціоналістів, учасників АТО на Сході України, всіх присутніх турбівчан, гостей та запрошених з величним святом- Днем пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

    На мітингу виступили вчитель історії Турбівської ЗШ №2 Наталя Ворончук, голова  селищної ветеранської організації Галина Хлопченюк, настоятель храму Української  Православної  Церкви Київського Патріархату Отець Андрій.Традиційно, прикрасою свята стали учні та молодь із щирими привітаннями з  нагоди свята.

    73 роки віддаляє  світ від тих травневих днів, коли відлунали залпи найбільшої в історії людства війни. Цей день завжди викликає почуття великої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Усвідомлюючи, якою великою ціною завойовано Перемогу, ми схиляємо голови перед священною пам'яттю всіх, чиї життя забрала війна та висловлюємо шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.

   У серці кожного українця жива пам’ять про мільйони мужніх та незламних героїв, які боронили Батьківщину.  В далекому 1944  наше селище визволяла 70 Гвардійська та 183 Стрілецька дивізії, триста загиблих та пропавших безвісти турбівчан, 317 учасників бойових дій померли в післявоєнні роки, 139 наших односельчан нагороджені орденами, 437 нагороджені медалями. За кожною цифрою статистичних даних чиєсь загублене життя, навіки покалічена доля.  Їх імена закарбовані в наших серцях,  на  Меморіальній Дошці Захисникам Вітчизни, та на цьому  Обеліску.

      Болять серця ветеранів, їх так мало сьогодні -  живих свідків великого горя!  Щоріч і наших турбівчан- ветеранів залишається все менше. Вшановуючи пам’ять загиблих і померлих, присутні з шаною  вклонилися нашим  турбівчанам- учасникам бойових дій, які  сьогодні є в живих:

                  Новенюк  Дмитро Миколайович
                  Малярчук Ідея Петрівна
                  Гнидюк Тамара Венедиктівна
                  Борецька- Пузир Ганна Іванівна 
                  та 76 учасників війни.

     Нашим почесним  ветеранам уже за дев’яносто, а Ганні Іванівні Борецькій- Пузир  нині виповнюється 100 років!

     Всім ветеранам  селищний голова Василь Завальнюк вручив почесні грамоти та грошові винагороди з нагоди свята.

   Здавалось все скінчилося, давно минуло і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих дій, але, на жаль, і сьогодні наша Україна здригається від вибухів і пострілів. Четвертий  рік на Сході триває війна, гинуть молоді українці.

Ще та війна не затягнула рани,
Окопи ще на ній не зажили.
Та знов війну розпочали тирани,
І бійню в Україні почали…
Ще й досі мати на щляху чекає
Синів із фронту… донька тата жде…
А Україна знов в війні палає
Й загиблим дітям доля лік веде. ..

     Присутні вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя на Майдані та на Сході України.

 

     Вже традиційно,  свято відбувалося під супровід  військового оркестру Вінницького військового гарнізону повітряних  військ Збройних сил України.

   Тож,нехай злагода і добробут панують у кожній оселі, адже одвічна воля народу України до миру, свободи і кращого життя є непереможною!

  Вічна пам'ять загиблим, честь і слава живим героям!

                    Слава Україні!

 

Повернутись