Візит Валерія Коровія у смт.Турбів

Вчора, 12 квітня, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій побував із робочою поїздкою на Липовеччині. Свій візит він розпочав із ознайомлення об»єктів промисловості смт.Турбів. Директор ТОВ «Він-Пелета», що п’ять років тому збудований у смт. Турбові Андрій Соловйов розповів, що підприємство є пілотним проектом «Смарт-Холдингу» в сфері альтернативної енергетики і спеціалізується на виробництві гранул з біомаси (пелет). Основною сировиною є солома пшениці, ячменю, кукурудзи, а також сіно люцерни та різнотрав’я.

 Нині компанія займає майже 45 відсотків ринку солом’яних пелет. Загальний обсяг виробництва у 2017 році склав 17,3 тисячі тонн, а продажу – 30 млн грн. Географія експорту продукції – країни Європейського Союзу та Близького Сходу.

У розмові з керівниками та спеціалістами Валерій Коровій зробив наголос на тому, що підприємству слід наполегливіше вивчати і опановувати місцеві ринки збуту продукції, зокрема Вінницької області.

Керівник ОДА також відзначив позитивні зрушення, що відбулися останніми роками на Турбівському каоліновому заводі. Нині тут продовжується впровадження інвестиційного проекту, що дає змогу збільшити виробництво збагаченого каоліну та фракціонованого піску.

Директор підприємстваВалентин Пужанський повідомив, що обсяг вкладених інвестицій вже склав 7,6 млн грн. Минулого року тут уже видобуто 22,4 тисячі тонн каолін-сирцю і реалізовано 12,8 тисячі тонн продукції.

Не залишився поза увагою Валерія Коровія і старовинний Турбівський парк — місцева краса і гордість. А ще — яскраве підтвердження того, як реалізовується один із проектів розвитку територіальної громади. Унікальність парку в тому, що він закладений в 1847 році, нині тут перебуває під охороною майже 200 дубів віком від 100 до 300 років, майже 60 видів дерев і чагарників.

В рамках візиту голова ОДА провів робочу нараду з адміністративно-господарським активом Липовечини. На ній Валерій Коровій вів мову про основні показники соціально-економічного розвитку в першому кварталі цього року в контексті виконання Плану реалізації Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на 2018-2020 роки.

  

 

Повернутись